Hátrányos helyzetű térségekben élő diákokkal kívánja megismertetni a hangszeres muzsikát a Söndörgő együttes, amely az ősz során SchoolTúra címmel látogat el több megyébe. Az autentikus délszláv népzenét játszó, a nemzetközi világzenei színtéren is elismert Söndörgő projektje az egyes iskolai állomásokon ingyenes koncertekkel és elméleti oktatással segíti a legszegényebb iskolák tanulóit.

A zenészek Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében indították meg a „nyitott énekórák” hangulatát idéző koncertek sorát, amelyet az idei tanévben további öt megyében, sorrendben Borsodban, Hevesben, Nógrádban, Jász-Nagykun-Szolnokban és Hajdú-Biharban folytatnak.
A zenekar által működtetett Söndörgő Kulturális Egyesület által kigondolt iskolalátogatások célja, hogy azokkal a gyerekkel is megismertessék az élőzene varázsát, akiknek egyébként nincs lehetőségük koncertekre járni.
A délszláv zenei kultúrát elsősorban a tambura hangszercsaládon keresztül megszólaltató zenekar különböző zenei stílusokat és hangszereket ismertet meg a gyerekekkel, az előadásokat elméleti oktatással is segítik a képzett zenészek.
A szeptemberben indult oktatássorozat a tervek szerint három iskolai tanévet fog átölni, a projekt sikerének függvényében  további, más műfajú zenekarok is csatlakozhatnak a kezdeményezéshez.
Az 1995-ben Szentendrén alakult Söndörgő – amely korábban is működött közre gyerekeknek szóló projektekben – a magyar világzenei színtér egyik legsikeresebb együttesének számít. Tagjai mintegy két évtizede kutatják és játsszák a Magyarországon élő délszlávok zenei kincseit, legutóbbi, 2011-ben megjelent albumukat (Lost Music of the Balkans) a nemzetközi kritika is kedvezően fogadta.
A zenekar a kétezres évek vége óta számít külföldön is ismertnek, sikereiknek köszönhetően megfordultak a londoni Queen Elizabeth Hall, a világzene legnagyobb eseményének számító WOMEX vagy az egyik legnagyobb európai fesztivál, a dániai Roskilde színpadán is.
A Söndörgő (Eredics Áron – tambura, derbuka, Eredics Benjamin – tambura, trombita, Eredics Dávid – tambura, kaval, klarinét, szaxofon, Eredics Salamon – tambura, furulya, harmonika, Buzás Attila – tambura) dolgozik a várhatóan jövő januárban megjelenő ötödik stúdiólemezén, és legközelebb a bécsi Wiener Stadthalléban ad koncertet. ( MTI )