Konfetti eső, beszédes arcmimika, rúdtáncos, valamint a megszokott slágerek – az őszi európai turné előtt napjaink legismertebb hazai előadója kétestés bulit tartott a Budapest Parkban. Azahriah most is a zene iránti őszinte alázattal hozta le az estét, ahol a közönség extázisában többször magát az énekest is túlharsogta.
A kétnapos buli második estéjét az ügyeletes hazai ska zenekar, a Pannonia Allstarts Ska Orchestra indította. A lelkes tizenévesekből, kisgyerekes családokból és borgőzös középkorúakból álló, igen vegyes összetételű közönség elég érdektelennek bizonyult, a többség a pultoknál próbálta beszerezni italát vagy előrébb verekedni magát a szépen sűrűsödő közönségben. A tripla Puskás-buli után elég felelőtlen döntésnek tűnt Azahriah rajongótáborát elhozni a jóval kisebb befogadóképességű Budapest Parkba, azonban néhány rosszullétet leszámítva nem volt nagyobb incidens a tömeg miatt.
A fehér öltönyben és kalapban pattogó Lord Panamo, mintha főfellépő lenne, bevetett mindent: lelkesen énekeltetett a Riger János punklegendával közös Lakótelep alatt, majd a telefonok fényében táncoltatta meg az első sorokat. A Hungarian Dish-nél Young Fly pattant a deszkákra és egy konfetti ágyúval durrantott a zárásban. Ezt a „szívességet” amúgy később Azi koncertje alatt KRSA is viszonozta.
Azahriah érkezését egy panelház ablakaiból kirajzolódó egyperces visszaszámláló vetítette előre, a közönség pedig, mintha nem lenne holnap, lelkesen üvöltve videózta a pillanatot. A színpadkép most is eklektikusra sikerült: a zenészek lángosos- és zöldséges bódékban, buszmegállóban és rögtönzött bárban bukkantak fel, míg az este főhőse a szokásos talpig fekete, napszemüveges, halászsapkás szettjét öltötte magára.
A buli az énekes újpalotai gyökereit megidéző Introvertált dallal indult, majd a four moods, a szosziazi ésa casa del papel fokozta a hangulatot. A tömegben, a Puskás-bulikkal szemben, most kevesebb koncertturista volt, inkább a számokat hatalmas ovációval fogadó, hardcore rajongók voltak többségben. Azi hol a már ikonikussá vált, göcsörtös mikrofonállványa mögött gitározott, hol a színpadhoz épített kifutó elején énekelt, körülötte táncosok csinálták a bulit. A koncert alatt szinte alig volt beszéd, most elmaradtak az élces politikai kiszólások vagy a sztorizások.
A látványvilágban visszaköszöntek Puskásos elemek: a hip-hop világát hozó férfi és női táncosok mellett Kardos-Kővágó Henrietta is megjelent a rúdon a Téveszmék alatt. A színpadon kannás bort kortyolgató hajléktalan fetrengett, majd fejükön harisnyát viselő, arctalan öltönyös alakok meneteltek, eközben Azi jellegzetes, pimasz arcmimikájával szólózgatott gitárján vagy ütögette a szintit. A buli egyedül a négyszámos latin blokk alatt ült le kicsit, azonban a tetőtől-talpig csillámba öltözött Desh megjelenése hamar újra feltüzelte az embereket.
A kettős Young Fly-jal, majd később Lord Panamóval kiegészülve hatalmas rap orgiát tartott a Rampapapammal. Azi a Rét átkötőjénél még az árokba is lement pacsizni az első sorokkal, majd a Mind1 a közönség teljesen az énekesbe fojtotta a szót. Bármennyire minden koncerten ez történik, továbbra is libabőröztetett ahogy a tömeg a hangosítást túlharsogva üvöltötte a sorokat, Azi pedig csak állt szerény mosollyal az arcán, karját teljesen széttárva. Ilyenkor merül fel az emberben, hogyan lehet ekkora sikert ilyen fiatalon, mindössze 22 évesen felfogni. Ha egyáltalán lehet…
A buli meglepő módon fél 10 után búcsúzkodásba torkollt, egyedül Azi metalszámára, a Tartaroszra jöttek vissza a vörös fények és a villódzás. A tömeg azért elégedetten indult hazafelé konstatálva, hogy a tripla Puskás-koncert sem égette ki a fiatal előadót, továbbra is van még benne kraft.
Szöveg: Farkas-Hajdú Eszter
Fotók: Rosta Márk / Budapest Park