Az elmúlt hetekben a Budapest Park hiánypótló videósorozatot készített. Az Engedj be! névre hallgató kisfilmek a fiatalok mentális egészségére koncentrálnak, és ismert zenészek személyes hangvételű történetein keresztül mutatják meg a nézőknek azt, hogy nincsenek egyedül a problémáikkal. A most megjelenő záró részben Co Lee, Czakó-Kuraly Sebestyén (Platon Karataev), Hegedűs Józsi és Zsuffa Aba (Analog Balaton) az identitás témakörében beszélgetnek.

A Budapest Park célkitűzései között kiemelt helyen szerepel, hogy felelősen viszonyuljon a fiatal generációhoz, és figyelmet fordítson lelki egészségükre. Innen jött az Engedj be! című sorozat ötlete is, ami négy különálló epizódban négy különböző problémakört dolgoz fel. A tematikák meghatározásában aktívan részt vett a Platon Karataev két, pszichológiai végzettséggel rendelkező tagja, Balla Gergő és Czakó-Kuraly Sebestyén is – utóbbi pedig a negyedik részben maga is megosztja személyes megéléseit. A legutóbbi kisfilm az identitás tematikáját boncolgatja – körbejárják azt, pontosan mit is jelent a sokszor már klisé szintig használt „légy önmagad” kifejezés, és a szereplők elmesélik, karrierútjuk vagy életük során miként találkoztak ezzel a problémával. Talán nem is gondolnánk, hogy a színpadon mindig határozottnak és magabiztosnak tűnő kedvenceinknek is meg kell küzdeniük az énképünkért, sőt, folyamatosan újra és újra meg kell találniuk önmagukat az életben. Az identitás olyan, mint egy puzzle, ezernyi darabkája van. A családi háttértől kezdve, a barátokon, a személyes élményeken át egészen azokig az értékekig, amiket fontosnak tartunk, rengeteg részlet formálja az önképünket, és azt, hogy hogyan látjuk a helyünket a világban. Egy biztos: az önismeret egy izgalmas és kihívásokkal teli kaland. Ennek különböző aspektusairól mesél a negyedik részben Co Lee, Czakó-Kuraly Sebestyén (Platon Karataev), Hegedűs Józsi és Zsuffa Aba (Analog Balaton).

Az Engedj be! az előző három epizódban – a mostani, identitás kérdése mellett – is fontos témákat boncolgatott. A szorongás, a teljesítmény/motiváció és a veszteség problémáját járta körbe, összesen 12 zenész (Дeva, Beton.Hofi, Csepella Olivér – Csaknekedkislány, Szűcs Levente – Bohemian Betyars, Schoblocher Barbara – Blahalouisiana, Miller Dávid, Lil Frakk, Moriones, Lábas Viki – Margaret Island, Lázár Domokos – Esti Kornél, Schiszler Soma és Veress Áron – AWS) személyes tapasztalatain keresztül. Fontos, hogy a sorozat nem megoldást kínál a nézőknek, és nem ad szakmai iránymutatást sem, sokkal inkább az a célja, hogy felhívja a figyelmet ezekre a problémákra, és párbeszédet nyisson róluk.

A kisfilmek szakmai együttműködő partnere a Mindset Pszichológia és a Kék Vonal, szakmai partnere az Unicef Magyarország, rendezője Lippai Balázs, a beszélgetések moderátora pedig a Park FM szerkesztője, a pszichológia alapképzést végzett Mencseli Dóra volt.

Ha nincs hova fordulnod, hívd fel a Kék Vonalat: 116 111 (anonim, 0-24, ingyenes)!
Ha elmúltál 24 éves, a Lelki Elsősegély Telefonszolgálat fogadja hívásodat, ingyenesen. 116 123.