Tűzijátékkal és pirotechnikával megspékelt látványvilággal érkezett első önálló magyarországi koncertjére Ed Sheeran a Puskás Arénába. A brit énekes egyemberes focicsapatként hozta le az estét: a pörgős számoknál lelkesen rótta a kilométereket a mozgó körszínpadon, míg a lassú balladák alatt visszaköszönt a régi, szomszédsrác imázsa.

Zséda bemelegítő, meglehetősen rosszul hangosított produkcióját követően Calum Scott vette át a színpadot. A 2015-ben egy brit tehetségkutató műsorban feltűnt énekes fehér tornacipőben és rózsás ingben bukkant fel a világot jelentő deszkákon. Látszott rajta, sokszor maga sem hiszi el, hogy egy hetvenezres arénának vezeti fel az estét, hitetlenkedve mosolygott és csóválta a fejét a tapsorkánban.

A hangzással ugyan még mindig akadtak problémák, az ülőhelyeknél alig hallatszott az ének és a számok közötti konferálás. Scott mindezek ellenére beleadott apait-anyait: énekeltetett a Run With Me alatt, nagybőgőst hozott a Heavenre, még egy Britney Spears sorral is viccelődött, végül eljátszotta azt a bizonyos Robyn feldolgozást, a Dancing On My Ownt, aminek a hírnevét köszönheti.

Ed Sheeran érkezését egy negyedórás visszaszámlálás jelezte. A színpadkép monumentalitására már a stadion tövében várakozó seregnyi kamionból következtetni lehetett, azonban a látvány minden várakozást felülmúlt: a futószalagként mozgó körszínpad mellett hat, LED-gyűrűkkel díszített oszlop emelkedett a magasba, róluk gitárpengetőt formázó kivetítők csüngtek a nézőtér fölé, ezt egy óriási fel-le ereszthető LED-körfal koronázta meg. Mindezt még a sötétedés előtt tűzijátékkal és lángcsóvákkal spékelték meg, így látványában (ha zeneileg nem is) mindenképp felért a buli a Rammstein vagy a Coldplay Puskás-koncertjéhez.

A kezdetben londoni kocsmákban és metróaluljárókban zenélő énekes hosszú utat járt be, amíg megérkezett az igazi világsztár státuszba. A 2019-es Sziget Fesztiválos, leginkább a szomszédsrác narratívára rájátszó koncertjét követően szombaton már ezt a profi énjét láthattuk, ahogy az első pillanatban kirontott a színpad takarásából, egészen a majdnem két és fél órás show legvégéig. A közvetlenség maradványait mutatta, hogy fekete, Budapestes koncertpólóban tolta végig az estét, ezt cserélte a ráadásban a magyar válogatott piros mezére.

A bulin az énekes felsorakoztatta eddigi, számtani műveletekről elnevezett albumainak legnagyobb slágereit: akadt popos ugrándozás a Castle On The Hillnél, lángcsóvák a rockos BLOW alatt, majd jött a közönséget megőrjítő gigasláger, a Shivers. Sheeran egy mozgó színpadon rótta kilométereket, bár a lassabb számok alatt inkább csak megállt loopjai mellett és engedte, hogy a futószalagon pörögjön körbe. A koncert első felében továbbra is lehetett panasz a hangosításra, azonban végül szépen megmentették a bulit.

A koncertet pár számig kísérő zenészek nem túl elegáns megoldásként, az oszlopok tövében kialakított színpadokon jelentek meg. A körszínpadra egyedül Calum Scott érkezett az ölelkezésbe torkolló You Are The Reason alatt, illetve Alicia Enstrom a Galway Girlnél. A hegedűs hihetetlen energiával pattant a vörös hajú énekes mellé, hegedülés közben végigfutkosta a párperces dalt, és mintha egy aerobic gyakorlatot mutatna be, a levegőbe rúgott, végül még egy spárgát is bemutatott.

A Justin Biebernek írt Love Yourself előtt az énekes lazán közölte, hogy ezt a számot egy kanadai barátjának írta. Más kérdés, hogy ezt a dalt eredetileg a saját albumára szánta, de környezete véleménye miatt végül továbbadta Biebernek, akinek ez lett az egyik legnagyobb slágere. A Think Out Loud alatt egy fényből kirajzolódó pár táncolt a LED-körfalon, a nézőtéren is sokan táncra perdültek. Egészen eddig működött a belassulás, azonban a ráadásig nem volt már váltás, egymást követték az egyszálgitáros dalok. Hiába lövelltek lángcsóvák a Give Me Love alatt, meglehetősen szürreális volt egy arzenálnyi pirotechnikát és fényorgiát bevetni a letisztult, szerelmes szerenádokhoz.

A buli lendületét mindössze a ráadásban kaptuk vissza: Sheeran rappelt egy nagyot a You Need Me, I Don’t Need You alatt, majd érkezett a lakossági diszkósított Shape Of You és a Bad Habits. A közönség lelkesen csápolt, miközben videózott, majd főhősünket valószínűleg élete koncertjeként emlegetve indult hazafelé.

Szöveg: Farkas-Hajdú Eszter
Telefonos képek: Kult FM