Tömegek szórakoztatására szerződött, és garantáltan nem okozott csalódást a Budapest Aréna közönségének Alan Walker. A norvég DJ-producer pirotechnikával, lézerekkel, valamint két énekessel turbózta fel vidámparkos tematikájú show-ját, ahol a líraibb, együtténeklős slágerek mellett egyaránt megfért a teljes fordulatszámú pumpálás.

 

A norvég Alan Walker 2014 augusztusában bukkant fel az elektronikus zenei körökben a gigasláger Fadeddel. A dal azóta több mint 3 milliárdos nézettséget produkált a Youtube-on és egy csapásra a legnagyobb nevek közé emelte a fiatal DJ-t. Ezt jó érzékkel lovagolta meg a Bergenben született, ám Nagy-Britanniába áttelepült producer, sorra érkeztek a klubslágerek: a Sia-albumra is felkerült Move Your Body, a Fadedben éneklő Iselin Solheimmel közös Sing Me to Sleep, a Kygo által remixelt Tired, illetve az Ava Max-szal közös Alone, Pt. II.

A huszonéves DJ-producer egy csapásra olyan nevek között találta magát mint Kygo, Armin van Buuren és Steve Aoki, valamint olyan fesztiválokon lépett fel, mint a Tomorrowland és a Coachella. Walker a sikerek ellenére igyekezett megőrizni anonimitását, bulijain fekete kapucnis pulóverben és arcát félig fedő maszkban jelenik meg. Az egész imázsát erre építették: a srác akár a közönség tagja is lehetne, egy mindenki közül. A turnéját kísérő Walkerword vidámparkos tematika is ezt húzza alá: bárki beléphet a játéktérbe, megszabadulhat a mindennapok gondjaitól és jól érezheti magát a világmegváltó gondolatokat ugyan nem tartalmazó, de mindenképpen üdítő slágerekre.

 

A szerdai budapesti buli jól megmutatta, mekkora név lett Walker: pár lezárt szektor kivételével szinte mindenhol tömött sorokban csápoltak az emberek. A Walkerword Tour névre keresztelt turné többi állomásához hasonlóan itt is a vidámparkba belépőt köszöntő videóval nyitotta az estét, majd az ütemek mellett pirotechnikával, lézerekkel és óriási kivetítővel pörgette százhúsz százalékra a közönséget. Az est főszereplője villódzó, szilánkokra emlékeztető mini panelek ölelésében ugrált a DJ-pult mögött, illetve több alkalommal annak szélére is felpattant, hogy tovább hergelje az embereket. A hatalmas kivetítőn hol fények villództak, hol videókat vágtak az dalok alá: a Sing Me to Sleep alatt például A szolgálólány meséjét idéző, csuhás nőalakok lebegtek a levegőben.

A Sia-feldolgozás Move Your Body erős kezdését rögtön az Ava Max-szal közös Alone Pt. II-vel folytatta, a közönség pedig teljesen megőrült, telefonjaival vett minden pillanatot. A buli második felében, az elektronikus vonal megszokottságától picit elszakadtunk, ugyanis Walker két énekest, a norvég Anne Gudrunt és a finn Robin Packalent is magával hozott a turnéra. Az Avalon, a Darkside és az Alone így előbbi, míg a Tired, a Hero és a Dust utóbbi tolmácsolásában hangzott el. A több sávon felcsendülő énekre való ráéneklés néhol kissé falsnak tűnt, de a két északi zenész mindenképpen színt csempészett a buliba. Több alkalommal együtt is énekeltek a deszkákon, a League of Legends-feldolgozás Legends Never Die és az All Falls Down például duettben szólalt meg.

A maratoni, több mint kétórás szett zárásában nem hogy nyugvópontra értünk volna, hanem éppen még nagyobb fordulatszámra kapcsolt Walker. Felpörgetve érkezett az LMFAO Party Rock Anthemje, Pitbull Give Me Everything-je, majd Walker a messziről óriási, villódzva őrjöngő pókra emlékeztető pultja mögül megadta az utolsó kegyelemdöfést a bulizóknak: a feszes ütemeket a szivárványos színekkel turbózott Avicii-feldolgozás Levels követte, illetve érkezett a zárásban a Queen We Will Rock You-jával megbolondított Faded.

Szöveg: Farkas-Hajdú Eszter
Fotók: Máté Évi